Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Vybarvení srsti

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
flasarova_olga

PříspěvekZaslal: út březen 01, 2011 10:34 pm    Předmět: Vybarvení srsti Citovat

Přeji dobrý den, mám fenku se znaky ve stáří 7měsíců. Na hřbetě má nahnědlou podsadu, je šance, že ještě by mohla hnědou změnit na černou do dospělosti? Nevím, zda má smysl jít na svod, pokud by díky barvě nemohla být uznána za chovnou. Jistě může mít i jiný problém, ale bylo by zbytečné podnikat kroky k uchovnění, kdyby bylo předem jasné, že ji částečně hnědá podsada vyloučí.

Děkuji za odpověď zkušenějších

Olga Flasarová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neumanova_michaela

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 11:43 am    Předmět: Citovat

Paní Olgo, na hnědnutí srsti má výrazný vliv krmení, mnohé granule toto hnědnutí způsobují a nejedná se o vadu ze strany psa. Obraťte se na chovatele, odkud máte štěně.
flasarova_olga

PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2011 11:55 am    Předmět: barva srsti Citovat

Děkuji mnohokrát za reakci, paní Michaelo, trošku mi to zvedlo náladu, jinak je Jessi velice pěkně stavěná. Nevím, zda od chovatelky bych se něco dozvěděla, nepatří mezi zkušené. Já krmím fenu Purinou Proplan pro štěňata velkých plemen a do každého žrádla přidávám sulc z vepřových nožek, co vařím.
Purinu dostává už dva měsíce, předtím měla Arion, ale začala stávkovat.Pokud by byla potřeba změna krmení, radu přivítám
honisova_martina

PříspěvekZaslal: so březen 05, 2011 9:08 am    Předmět: Citovat

Měla jsem hovawarta, který měl v roce podsadu jak liška. Na své první výstavě kvůli tomu obdržel známku Dobrá. Nakonec z něj byl šampión. Nejsem zas tak moc přesvědčena, že se jedná o následek krmení, i když větší množství karotenu snad srst ovlivnit může. Geneticky se toto zbarvení objevuje, stejně jako drobné bílé znaky. Ale většina psů se během růstu a přelínávání časem těchto nežádoucích znaků zbaví. Stejně tak se mění intenzita a rozsah znaků u zkanáčků, takže těžko podle štěněte soudit, jak se dobarví v budoucnu. Máte velkou naději, že se té podsady časem zbavíte.
Svod kvůli podsadě rozhodně nemusíte odkládat, s bonitací souvisí jen tím faktem, že musí být splněn.
novakova_barbora

PříspěvekZaslal: so březen 05, 2011 1:08 pm    Předmět: Hnědá srst Citovat

Dobrý den, nevím jak moc to je, ale buďte v pohodě, nejspíš se toho zbaví přelínáním. Moje fenka v tomto věku měla srst na hrudi do hněda a teď je normálně černá. Jen během línání odumřelá srst hází hnědý nádech po přelínání je zase černá. Mějte se krásně.
flasarova_olga

PříspěvekZaslal: so březen 05, 2011 8:51 pm    Předmět: Citovat

Děkuji vám, které jste se mi ozvaly, děkuji MOC! Doposud jsem chovala jen německé ovčáky a tam jsem zabarvení neřešila, teď mám jen o hovawardech informace nastudované, proto asi zbytečně se plaším. Jistě, Jessi je povahově naprosto dokonalá, nemám s ní problémy, živá ale ukázněná, v podstatě to jsem chtěla. Takže i kdyby v budoucnu to s barvou nevyšlo, jsem spokojená. Jen se nechci v jednou utkat s výčitkami, že kdybych věděla, mohla jem něco ovlivnit. Klidně počkám, jak se bude vybarvovat, na bonitaci půjdu a nanejvýš se budu informovat o vlivu Roboranu H pro barevné psy, zda by něco neovlivnil. Jsem trpělivá a prostě uvidíme. V každém případě jsem vděčná, že jste sem napsaly a dokonale mě to uklidnilo. Mějte pěkné jarní dny a hodně zdraví těm našim čtyřnohým miláčkům!!!!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: