Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
bojácnost a lekavost

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
haluzikova_vera

PříspěvekZaslal: út srpen 02, 2011 7:08 am    Předmět: bojácnost a lekavost Citovat

Dobrý den máme 9 měsiční fenku Amy a je od mala strašně bojácná a lekavá při tom s ní neustále někde chodíme (výlety,dovolené,lanovky,vlaky,město,cvičák) a vůbec se to nemění jak je moc lidí krčí se a je neklidná každá nová věc ji strašně poleká stačí třeba květináč u nějakého vchodu,popelnice když jsme u někoho na návštěve nehne se od nás a slintá a co je nejhorší bojí se dětí hlavně věk od 4-8 let jakmile vidí nebo slyší děti tak honem pryč máme co dělat ji udržet začínám mít z toho velké obavy můžete poradit děkuji Věra Sad ( v září chceme jít na výstavu ale nevím nevím )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cela_alena

PříspěvekZaslal: so srpen 20, 2011 6:19 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
u hovawartů tohle chování není neobvyklé.
Takže v podstatě děláte vše správně.
Jenom bych přidala návštěvy restaurací. dala jí možná pro jistotu koš ať máte jistotu vy i ostatní a nechala jí ležet u stolu. S největší pravděpodobností si zaleze pod stůl , ale to nevadí. Hlavně jí neuklidňovat, nechláchololit ani nechválit.
Prostě normálka.
To samý v jakýmkoliv jiném prostředí. nevšímat si toho. Určitě bych jí nechala i vyhladovět a šla s ní na nádraží a tam s ní blbla a u toho i krmila a nebo i cizím "normálním" lidem dala pamlsek ať jí ho dávají. Nenutila bych jí do nějakého velkého hlazení. Popřípadě pohladit,, ale nenásilně. Na cvičáku to samý , musí být hladová a všem lidem bych rozdala pamlsky.
Hlavně prostě nic se neděje a nepřemlouvat. když někam nechce jít, prostě jít . nebo jak to napsat Smile)
U dětí, tak jít tam kde se nachází. sednout si ať je sleduje, vzít si knížku a dělat , že je to normálka a číst si u toho.Popřípadě si i zívnout. Neřešit to. Ona totiž velmi dobře pozná, že se něco děje.
Doma si s ní hrát trošku razantněji.Nevím jak to přesně napsat.
Kdyby jste byla z okolí Brna doporučila bych Vám naši výcvikářku Mirku Marcišinovou,která by Vám s tím mohla velmi dobře poradit. Má cit pro psy a umí si s těmihle psy poradit a pomohla by Vám ji připravit na výstavu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
franicova_dagmar

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 1:58 pm    Předmět: bázlivost Citovat

Dobrý den, psala jste toto již před dvěma lety, také jsem se svojí fenkou s tímto problémem bojovala, snažili se mi pomoci i na cvičáku, ale teprve soustředění po dobu 4 dnů v lesích mě naučilo komunikovat se svou fenkou po psím a je úplně jiná Laughing Přestala se bát, naopak lidi venku vyhledává, včetně dětí, nechá se pohladit, prohlídnout zuby od kohokoliv - na výstavě kvůli tomu měla 2x VD, protože mi chtěla zdrhnout z kruhu a teď se mi potvrdilo na bonitaci, že soustředění a následný trenink mezi úplně cizími lidmi na náhradním cvičáku ( pro ověření změny ) na 100% zabral.Je z ní teď šťastný pesan - konečně. Doporučila bych Vám prostudovat stránky Psí školy Falco. Byla jsem s nimi poprvé a pokud budete studovat 26.soustředění - tak ta osoba s negativním smýšlením, která se panu Dostálovi pak omluvila, jsem byla já a velice ráda jsem se mu veřejně omluvila.Přeju Vám hodně štěstí a věřte, že když se stanete pro svého pejska super alfou, máte oba vyhráno!!!!!!!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> výchova a výcvik Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: