Obsah fóra diskuse.hovawart.cz

Vítejte v diskusním fóru Hovawart klubu ČR. Toto fórum je určeno pro všechny členy Hovawart klubu ČR. Zeptejte se majitelů a chovatelů hovawartů na to, co Vás zajímá! Diskusní fórum zřídil Výbor Hwk ČR, aby zvýšil informovanost a podpořil diskuze členů klubu.

Přihlásit se můžete svým uživatelským jménem a heslem, které Vám bylo zasláno poštou. Budete mít možnost číst a přispívat do diskuse členů Hovawart klubu ČR. Před vstupem do fóra si prosím přečtete Pravidla.

diskuse.hovawart.cz
diskusní fórum Hovawart klubu ČR

Admin diskusního fóra: Martin Vokurka, forum@hovawart.cz

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  
ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 
Příprava na výstavu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitalska_martina

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 9:14 pm    Předmět: Příprava na výstavu Citovat

Hezký večer, chtěla jsem se zeptat, jak připravujete svoje pejsky na výstavu. Nemyslím nácvik postoje, ukazování zoubků atd. Jde mi spíš o úpravu srsti, vystříhávání srsti mezi drápky, stříhání drápků. Na výstavu jdu prvně, tak abych věděla, jak mám svojí fenku připravit. Díky za odpovědi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pecenkova_iva

PříspěvekZaslal: st duben 11, 2007 10:39 am    Předmět: Citovat

maximálně vzstříhávám chloupky mezi drápkama tak aby packa vypadala celistvá jinak jen pořádně vyčešu než jdem do kruhu
vaclavu_michaela

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 4:23 pm    Předmět: Citovat

Nemyslím si, že by bylo třeba nějak extra psa upravovat.. já taky před nastoupením psa znova pročísnu a jde se na to.. nemáme přece naháče nebo pudlíky (nic proti nim) Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: čt duben 12, 2007 5:41 pm    Předmět: Citovat

Dobry den,
u hovika neni az tak mnoho veci vylepsovat," nastesti"staci vykartacovat, pote setrit srst cistym hadrikem, aby se leskla a mit po ruce maly rucnik nebo kapesnik na eventualni slineni(treba, kdyz pouzivate pamlsky). Doporucuji take klestickami zkratit drabky, pokud je ma prilis dlouhe, tak se psovi spatne beha a muze to zpusobit i zdravotni potize.Hlavne musite mit pejska dobre ovladatelneho a vyvenceneho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
houskova_katerina

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2007 12:30 pm    Předmět: Citovat

Jen bych ještě doplnila... někteří majitelé zanedbávají úpravu srsti na hlavě. Po celém těle vyčešete starou srst bez problémů, ale na hlavě to nejde. A někteří pejskové tam mají takové delší, matné chlupy - a ty je třeba vytrimovat, stačí normálně prsty. Kromě toho osobně upravuji uši, v podstatě také trimuji - odstraňuji takové ty delší chlupy, které přečuhují. Ale dělám to jen proto, že se mi to tak víc líbí, rozhodně to není žádný předpis. A na závěr doplním - nejen vystříhávání srsti mezi drápky, ale i mezi polštářky není od věci - nikoliv na výstavu, ale v zimních měsících proto, aby se mezi polštářky netvořily hrudky sněhu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kemrova_zuzana

PříspěvekZaslal: so duben 14, 2007 8:12 pm    Předmět: Citovat

hm..., já tedy psy na výstavu nijak neupravuji, tedy samozřejmě kromě vyčesání. Jen bych ještě doplnila radu, kterou jsem někde četla, nemám ji vyskoušenou, ale už jsem to u pár majitelů viděla a to, že pokud je výstava konaná v hale na kluzkém povrchu, máznou se pejskovi polštářky tlapek coca colou a ono mu to pak neklouže. Shocked Wink
Z.
kemrova_zuzana

PříspěvekZaslal: ne duben 15, 2007 11:08 am    Předmět: Citovat

omlouvám se za chybu, má byt samozřejmě napsáno vyzkoušenou Embarassed Embarassed Embarassed
Z.
synkova_magdalena

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 11:33 am    Předmět: Výstava - kdy začít? Citovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdy je nejlepší s výstavou začít.
Mám doma 6 měsíční fenku a nemám žádné zkušenosti Rolling Eyes , tak jestli už to zkusit? Je to taková divoška, pořádně nepostojí.... Very Happy a i když na cvičáku chodíme v kruhu, pořád ještě se na všechny pejsky okolo otáčí a neumí jít v klidu...
jaluvkova_vladimira

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

Dobry den
fenku muzete prihlasit do dorostu, nejblizsi vystava je ,tusim ,v Brne.Nebo muzete prijet na KV do Kromerize. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
spitalska_martina

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 10:32 pm    Předmět: Splnění výstavy pro bonitaci Citovat

Hezký den, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli stačí k uchovnění splnění výstavy v mezitřídě. V bonitačním řádu jsem mezitřídu nenašla, ale prý stačí. Děkuji za odpověď.
goldmannova_alena

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2007 8:15 am    Předmět: Citovat

K uchovnění stačí splnění výstavy pod záštitou ČMKU i v mezitřídě.
Vysvětlení najdeta v DF v Hw klub - Bonitace výstavy kategorie mezitřída
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra diskuse.hovawart.cz -> chovatelství Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: